Павильон прямых зеркал
3,308,974 7,295
 

  nesterova ( Слушатель )
05 фев 2023 10:24:15

Фигурка и содомиты

новая дискуссия Дискуссия  101

Новый Летописецъ


Есть на свете забавы зимния вельми презанятныя, катанием фигурным рекомыя. Обряжают ся девицы юныя, а тако же и молодцы во конечки вострыя да во ризы узкия со блестками и кунштюки всячески на льду выписывают, кто сам собе, а иныя и парою. Сие же оценщики зрят и кто всех лутше по льду проскачет, награду тому дают.


Сему же действу, ристанием всея Еуропы рекомому, случити ся должно было и во топех непролазнех, Сумью дикою да Емью населеных. Инда егда почало ся действо, все токмо ахнули, зане девицы пригожей, а и либо молодца статнаго в место вышед на лед то ли евнух, то ли просто содомит престарелой во платье женском да со ляжками оголенными, сам телом грузен, лицем одутловат, а безумия во довершение со стеклами на носу. И меж девиц пригожих, стяги во руцех держащех, приял ся сей евнух (али содомит) коленца выделывать зело неуклюже, под конец же и вовсе, ничком упаде, восстати сам не сумел и со льду волоком вывозим бысть. Воистину балаган, идеже шуты, карлы и протчия уродцы люд кривлянием забавляют.

Об сем же позорище (во всех смыслах) сказати можно премного, инда такого, што при женах да малых детушках никоторыми же делы не можно вовсе, по сему же смолчим. Едино токмо предложение: давайте, братие, сложимся всем миром хоща по копеечке да пошлем цветов (четное число, разумеется) тому выблядку, коий Руси Великия да Белыя ристальщикам на сход сей ехати возбрани. Ибо чрез евонныя сктотство не случи ся сорому великаго - не кривляше ся под нашими стягами сей евнух-содомит. Иным еуропейцам по порухе такой впору о стяга перемене призадумати ся, мы же касательства ко сему не имаемо вовсе. Вот уж воистину отвёл Господь.

Нам же, по всему видно, во сей культуре да и в целом во том мире, што ся курам на смех цивилизованным рече, делати более нет чего, печали же в том нимало. Аще наших девиц поперед им евнуха грузнаго подавай, так и быти по сему. Чай, всея Руси ристалища фигурная еуропейскаго лутше стократ, да и не только оно, что же хуже, то дело поправимое. Да лутше без ристаний и вовсе, чем на мерзости безумныя глядючи зубы скалити вежливо, дескать "все в порядке" - а ведь то весь свет деет, доселе же и мы с ним совместно, и не волею своею прекратили. Тако следует держати и далее, ибо хворые они там все, видно, на голову, заразы же во избежание опаску держати надобно, покуда исцеление не сыщется.
  • +0.80 / 12
КОММЕНТАРИИ (1)
 
 
  Senpai ( Слушатель )
05 фев 2023 12:23:54
Нейросеть уже старым словесам обучилась? Лепо.
  • +0.97 / 12